Filmy

Zaczęło się w latach '80, gdy mama przez pomyłkę zamiast "Spidermana" przyniosła z wypożyczalni "Crittersy". Nie wiem czy to, co się dzięki nim wyrobiło, można nazwać gustem filmowym, ale od tamtej pory filmów oglądam dużo - widziałem ich w życiu około 2000, z czego większość to filmy klasy A, B, C i dalszych. Hasło przewodnie działu to: "Filmy warte uwagi lub nie" i zgodnie z tym hasłem będą się tu pojawiały filmy warte uwagi lub nie, przy czym, podobnie jak w kąciku muzycznym, kryterium dobierania i wrzucania nie jest znane nawet mnie.

Z is for Zygote

Data dodania: Środa, 26 listopada 2014, 04:16

Nie tak dawno opublikowałem recenzjoopis Abecadła (czy tam Alfabetu, jeden chuj) Śmierci, a tu proszę, właśnie pojawiła się dwójka. Tak to już w życiu z dwójkami bywa, że zazwyczaj są słabsze od jedynek, ale i tak obejrzeć trzeba - bo jak się nie obejrzy, to się nie zobaczy literki Z.

Z is for Zygote

„Z is for Zygote” - dramat o ciężarnej kobiecie, która czeka z porodem aż mąż wróci do domu.
Mąż nie wraca całkiem długo, dzięki czemu kobieta nosi w sobie trzynastoletnie dziecko, któremu nie pozwala wyjść, z którym rozmawia i poluje na koty w ogródku, i które w końcu z niecierpliwości zabija matkę od środka, opróżnia ją przez usta z kości i flaków, po czym przejmuje jej ciało, by na koniec uprawiać seks z własnym ojcem, który po latach beztrosko wraca do domu ze słowami: "tylko nie zaczynaj awantury". Ach, prawda, zanim do tego dojdzie, pozostały po ciąży brzuch dziecko-matka odcina sobie nożyczkami i samodzielnie zaszywa powstałą ranę.

To drugi dobry film o kobiecie w ciąży, jaki widziałem. Bawiąc uczy. Ale żeby nie być kutasem niedoceniającym sztuki, co to nie bawi się na innych literkach, to polecę jeszcze dwie - ale tak tylko w kilku słowach, bo inaczej nie umiem.

D is for Deloused

Animacja poklatkowa, trochę nie bardzo wiem o czym. Według jednego z opisów, które znalazłem, o wielkim insekcie, który pomaga skazańcowi dokonać zemsty na jego zabójcach. Żeby nie brzmiało zbyt infantylnie, to dodam tylko, ze zemsta polega na odpiłowaniu głowy i wsadzeniu jej do odbytu insekta, gdzie mieszka coś, co te głowy zjada.

U is for Utopia

Utopijny świat przyszłości, gdzie starzy i brzydcy ludzie są zabijani przez młodych i pięknych. Niby fajne, ale nie podoba mi się wizja świata, w którym musiałbym żyć sam.

Komentarze

Nikt jeszcze nie napisał komentarza - możesz być pierwszy.

Jeśli chcesz, możesz wystawić ocenę

Lajkuj, bądź na bieżąco: Attention Whore na Facebooku

wróć na górę ^